Спирална суспензија менгеме

Краток опис:

Brief description of electric power  fittings The utility model mainly classifies the electric metal devices according to their own characteristics and functions as connecting metal devices, hanging gold devices, Zhangxianjia, continuous gold tools, protective gold tools, contact gold tools, etc., used in the corresponding overhead lines according to their different types of products, most of the gold devices need to bear greater tension in the operation, and some of them must also ensu...


 • Порт: Шангај
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Краток опис на електрична енергија опрема

  модел на комунални услуги главно ги класифицира електрични метални уреди во согласност со нивните карактеристики и функции што се поврзување на метални уреди, виси злато уреди, Zhangxianjia, континуирано алатки злато, заштитни алатки злато, злато контакт алатки, итн, што се користи во соодветните надземни водови во согласност со нивните различни видови на производи, повеќето од злато уреди треба да се има поголема тензија во работењето, а некои од нив, исто така, мора да се обезбеди добар електричен контакт, се однесуваат на безбедноста на жица или кула, дури и ако еден е оштетена. Исто така, може да предизвика неуспех коло. Затоа, квалитетот, правилната употреба и инсталација на злато алатки, на линија на безбеден пренос има одредено влијание. Во споредба со традиционалните електрични метал, пред-жица електрична метал има предности на мала тежина, висока јачина, заштеда на енергија, лесна инсталација, силен отпор на корозија, добри електрични перформанси, висока универзалност, светлина изглед, итн

  3f6b9c93 87f5840f 5d71b803


 • Тема:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !